Mesane Kanseri Tedavisi Fitoterapi Nedir?


Kanser Tedavisi

Dr. Hakan Özkul Mesane Kanseri tedavisinde Fitoterapi yöntemini kullanır. Bitkisel tedavi olarak da bilinen Fitoterapi: Tıbbi bitkiler yardımıyla hastaların tedavi edilmesini sağlayan bilim dalıdır. Modern tıbbın bir parçası olan Fitoterapi ile hastalıklara karşı vücudumuz daha dirençli olmasını ve ağır cerrahi uygulamaların yan etkileri en aza indirmesini sağlar. Dünyadaki birçok ülke "Mesane Kanseri Tedavisi nedir?" sorusunun cevabını Fitoterapi yöntemininde buldu. Almanya’da doktorların yazdığı reçetelerin yarıdan fazlası bitkisel ürünlerinden oluşur.

Türkiye'de Fitoterapi

Türkiye Sağlık Bakanlığı; Fitoterapi’yi resmi olarak kabul etmiştir ve bu alandaki çalışmaları Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı takip etmektedir.

Uzmana Danışın

Mesane Kanseri tedavisinde tıbbi bitkileri rastgele kullanmayın. Bu durum vücudunuzda daha büyük rahatsızlıklara neden olabilir. Mutlaka uzman kontrolünde olmalısınız.

Tıbbi bitkiler bir çok hastalığın tedavisinde başarılı sonuçlar vermektedir. Fakat; şifalı ve aromatik bitkileri rastgele kullanmak doğru değildir. Reçetesi olmadan istediğiniz bir Antibiyotik ürününü alıp kullanamazsınız. Tıbbi bitkiler ve bu bitkilerden elde edilen bitkisel ürünler de böyledir. Çünkü bitkisel ürünler ekstrakt denilen bitki özü içerikli ve çok etkili ürünlerdir. Laboratuvar analizleri yapıldıktan sonra modern teknik imkanlar kullanılarak bitkilerin faydasız bölümleri ayrıştırılmakta ve faydalı kısımlarının özleri alınabilmektedir. Sertifikalı bitkisel takviye ürünlerinin bir kapsülü, onlarca kg bitkinin özünü ihtiva edebilmektedir.

Dr. Hakan Özkul Fitoterapi

Bitkisel tedavi uzmanı Dr. Hakan Özkul'a danışmak için İletişim formunu doldurun. Tahlil ve tetkik sonuçlarınızı 0530 225 0330 numaralı Whatsapp hattımıza gönderin.

Mesane Kanseri Tedavisi


Kanser Tedavisi Mümkün mü? Kanser Tedavisinde Etkili Bitkiler Kanser Hastalarının Beslenmesi Kanser Tedavisin Süresi Mesane Kanseri Tedavisi Fitoterapi Nedir? Nedir?

Dr. Hakan Özkul Kanser Tedavisi

Fitoterapist Dr. Hakan Özkul'a danışmak için İletişim formunu doldurun. Tahlil ve tetkik sonuçlarınızı 0530 225 0330 numaralı Whatsapp hattımıza gönderin.

Dr. Hakan Özkul Kanser Hasta Yorumları

Kanser Tedavisi Mümkün mü?

Mesane Kanseri zor bir hastalıktır fakat çaresiz değildir. Mesane Kanseri Tedavisi için en önemli faktör erken teşhistir. Modern tıp sayesinde kanser hastalığı erken evrelerde tespit edilebilmektedir. Yine de birçok hasta, 4. evre kanser hastası olduğunu geç fark etmektedir. Fitoterapi bilimi; kemoterapi, radyoterapi ve immünoterapi gibi modern tedavi yöntemlerinin etkisi arttırmakta, yan etkileri minimalize etmekte ve kanser hastalarının çaresi olmaktadır. Fitoterapi (Profesyonel Bitkisel Tedavi) ve modern tıbbın birlikte uygulanması ile her yıl binlerce hasta kanseri yenmektedir.

Mesane Kanseri tedavisi Fitoterapi hangi nedenlerle kullanılır?

 1. Kanser hücreleri ile savaşmak.
 2. Kanser hücrelerinin diğer organlara yayılmasını önlemek.
 3. Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun diğer hastalıklara karşı savunmasını arttırmak.
 4. Kemoterapi ve radyoterapinin etkisini artırmak.
 5. Hastalıktan, kemoterapiden veya radyoterapiden kaynaklı baş dönmesi, baş ağrısı, mide bulantısı, kusma ve halsizlik gibi yan etkileri azaltmak.

Tedavinin Etkili Olduğu Kanser Türleri

Akciğer Kanseri, Mide Kanseri, Prostat Kanseri, Kolon Kanseri, Karaciğer Kanseri, Meme Kanseri, Rahim Ağzı Kanseri, Böbrek Kanseri, Pankreas Kanseri, Yemek Borusu Kanseri, Yumurtalık Kanseri, Üst Yutak Kanseri, Rahim Kanseri, Cilt Kanseri, Testis Kanseri, Mesane Kanseri, Beyin Tümörü, ve metastaz tedavilerinde fitoterapi etkilidir.

Kanser Tedavisinde Etkili Bitkiler

Üniversite hastaneleri ve araştırma merkezlerinde yapılan çalışmalara göre reishi mantarı, ginseng, zerdeçal ve yaban mersini gibi bitkilerin özleri kanser tedavisinde başarılı sonuçlar vermektedir. Kanser tedavisinde etkili bitkiler bulmayı amaçlayan uzmanlar, kanser tedavisinde etkili tıbbi bitki özleri ile (gıda takviyesi olarak kullanılan) bitkisel ürünler geliştirerek kanser tedavisinde modern tıbba destek olmaktadırlar.

Kanserden koruyucu etkiye sahip tıbbi bitkilerin sofralarda bile tüketildiği Çin ve Hindistan gibi ülkelerde kansere yakalanma olasılığı diğer ülkelere göre çok azdır. Bu iki ülkede görülen kanser vakalarının sebebi ağırlıklı olarak hava kirliliğidir. Ülkemizde en yoğun görülen kanser türü akciğer kanseridir ve ana faktörü sigaradır.

Kanser Hastalarının Beslenmesi

Hakan Özkul Mesane Kanseri Tedavisi için kendisinden randevu alan ve bitkisel çözümler bulmaya çalışan hastalarda tedavinin başarılı olabilmesi için gereken şartlar "Kanser hastasının yeme-içmeye devam etmesi ve bilincinin yerinde olmasıdır." diyor. Kanser hastalarının ve kanser olmak istemeyen tüm sağlıklı bireylerin beslenmelerine dikkat etmesi gerekmektedir. Peki kanser hastaları nasıl beslenmelidir:

 • Zeytinyağı ve tereyağı kullanın, harici yağlarla beslenmeyin
 • Ev yapımı yoğurt ve kefir tüketin.
 • Raf ömrünü uzatmak için katkı maddesi içeren her türlü üründen uzak durun
 • Pirinç, patates, mısır ve makarna, börek vs. gibi unlu mamulleri tüketmeyin
 • Öğünlerde 1 dilim tam buğday ekmeği tüketin, beyaz ekmekten uzak durun
 • Şekerli gıdalarla beslenmeyin
 • Şekersiz bal, limon, sarımsak tüketimine önem verin
 • Sabah akşam yarım çay bardağı sızma zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı çörek otu yağı tüketin
 • Günde en az 1 öğün bol limon ve sarımsaklı kelle paça çorbası içebiliriz

Kanser Tedavisin Süresi

Fitoterapi Mesane Kanseri Tedavisi uzun bir süreçtir. Kanserli hücreler bu tedaviye anında karşılık vermez. Kanser tedavi süresi 6-12 ay arasında hastanın durumuna ve kanserin türüne göre değişmektedir. Bazı hastalarda kanserli hücrelerin 4 ay gibi kısa bir sürede yok olduğu görülmekle birlikte bazı hastalarda ise bu süre 12 ayı bulabilmektedir. Kanserli hücrelerin yok edilmesinin ardından daha düşük dozlarda bitkisel desteğin devam etmesi önerilmektedir. Burada amaç kanser hastalarının korkulu rüyası olan metastazları önlemektir.

Kemoterapi ve radyoterapi çoğu zaman kanser kök hücresini yok edemez. Bu kanser kök hücresi farklı bir organa geçerek yıllarca bekler ve güçlendikten sonra kanser hücreleri üretmeye başlar. Nükseden kanser hücreleri daha öncekilere nazaran çok daha güçlü olmaktadır. Radyoterapi ve kemoterapinin etkilerine daha dayanıklı olan bu kanser hücreleri ile mücadelede bitkisel tedavi mutlaka kullanılmalıdır.

Sorunuz var mı?